loader
bg-category
Instagram Envy: Denne uge i fejre på Instagram

Del Med Dine Venner

Forfatterens Artikler: Theresa Manning

I denne uge var vores foretrukne celebs optaget med flotte tøj på eksotiske steder som normalt. Vi checkede ind på Instagram for at se, om der er noget, vi kan kopiere til os selv. Her er vores yndlingsbilleder fra ugen!

New Yorker Taylor Swift tog hendes blonde hold - Kate Upton, Amanda Seyfried, "veninde" til et Knicks spil:

Et billede indsendt af Taylor Swift (@taylorswift) den 11. november 2014 kl 19:42 PST

Tia Mowry viste sine nye fletninger:

Derefter skete det her! | #Protectionstyle #braids à ¢ ¤¯¸Â

Et billede indsendt af tiadmowry (@tiadmowry) den 11. november 2014 kl. 14:39 PST

Mindy Kaling gav sin makeup visdom til kvinder med mørk hud (og vi har nogle reccs af vores egen!):

Piger med mørk hud spørger undertiden, hvilken sminke jeg bruger i showet. Min makeup artist @cindy_j_williams elsker disse fire! Nars i Macao, Armani i 3, Kevyn aucoin flydende airbrush lq14, YSL 5D 70. I weekenden bruger jeg Bobbi Brown fundament i 6,5 som concealer når jeg løber rundt.

Et foto indsendt af Mindy Kaling (@mindykaling) den 11. november 2014 kl 19:15 PST

LiLo delte en vis visdom af sig selv:

Diamanter er en piger bedste ven Å ÅÅÅÅÅÅÅÅÅÅÅÅÅÅÅÅÅÅÅÅÅÅÅÅÅÅÅÅÅÅÅ, især når du tjener dem alene. Amour Å ÅÅÅÅÅÅÅÅÅÅÅÅÅÅÅÅÅÅÅÅÅÅÅÅÅÅÅÅÅÅÅÅÅÅÅÅÅÅÅÅÅÅÅÅÅÅÅÅÅÅÅÅÅ

Una foto publicerad af Lindsay Lohan (@lindsaylohan) den 11. november 2014 kl. 8:42 PST

Lena Dunham gav en besked til ~ haterz ~.

Et billede indsendt af Lena Dunham (@lenadunham) den 11. november 2014 kl. 13.17 PST

Taylor Swift ændrede sit øjenbrynspil på forsiden af Wonderland mag.

Elsker det stærke øjenbrynsspil @taylorswift @wonderlandmag #whereistheeyebrowemoji

Et billede indsendt af Cara Delevingne (@caradelevingne) den 11. november 2014 kl. 17:50 PST

Rihanna trak en Olivia Pope under hendes hvide hus besøg (selv om vi alle ved gladiatorer ville aldrig bære print):

#heyAbby

Et billede indsendt af badgalriri (@badgalriri) den 11 nov 2014 kl. 15:09 PST

Og endelig troede du jeg ville forlade Kim Kardashian? Skål, hav en god weekend!

Paper Magazine ny dækning advarsel! â € © en saadan ære at arbejde med den legendariske â € œÅ · â € œÂ · Jean-Paul Goude !!!! Skudt dette i Paris. Kan ikke vente på dig at se hele spørgsmålet ÅØÅ "¢ Ë †

En foto die er anbragt af Kim Kardashian West (@kimkardashian) den 11. november 2014 kl. 6:12 PST

Del Med Dine Venner

Dine Kommentarer